Dieta chudnutie ako schudnúť

Dieta

Príčiny diety nadváhy

Genetické faktory
Príjem potravy
Výdaj energie

Pomoc pre Vás

Ako schudnúť

Na trvalo

  • Zdravá strava

    Akýkoľvek obézny človek, ktorý chce schudnúť a naviac trvalo zostať štíhlym, musí tomuto cieľu úplne prispôsobiť všetky stravovacie návyky.

  • Pomoc

    Jedným z prvých krokov by mala byť cesta k lekárovi, ktorý doporučí najvhodnejšiu dietu pre redukciu hmotnosti a poradí, ako si vypestovať a udržať rozumné a zdraviu prospešné stravovacie návyky.

Prevencia nadváhy

Ako schudnúť zdravo ?

Aká je prevencia nadváhy?

S nadmernou telesnou hmotnosťou sú spojené závažné zdravotné riziká ako cukrovka, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a nádorové ochorenia. Ľudia s nadváhou zvyknú mať nielen zdravotné problémy, ale aj sociálne a psychické. Vyskytujú sa u nich depresie a zakomplexovanosť, často majú zníženú sebadôveru a problémy pri uplatnení sa v zamestnaní.

Medzi základné spôsoby zvrátenia vyvíjajúcej sa alebo už vzniknutej nadváhy patrí:

- Zmena psychického postoja k vlastnému telu Pacienti s nadváhou si musia uvedomiť, že sú chorý. Najčastejším dôvodom, prečo pacienti nevedia schudnúť, je odmietavý postoj k vlastnému ochoreniu – obezite.

- Primeraná fyzická aktivita K výhodám telesného pohybu patrí: zvýšené „spaľovanie“ tukov a teda vyrovnávanie kalorickej rovnováhy medzi príjmom a výdajom; pri pohybe dochádza k strate tukového tkaniva, pričom sa formuje a vytvára svalové tkanivo; dochádza k objektívnemu zrýchleniu metabolizmu ...

- Zmeny v spôsobe stravovania Pri zmene spôsobu stravovania treba dodržiavať tri pravidlá: jedzte menej tuku; znížte množstvo kalórií, ktoré denne konzumujete; jedzte tri nutričné jedlá denne + nízko kalorické desiaty s nízkym obsahom tuku. Vynechávanie jedla spomaľuje chudnutie.

- Diéty

viac

www.informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)

TOPlist TOPlist