Dieta chudnutie ako schudnúť

Dieta

Príčiny diety nadváhy

Genetické faktory
Príjem potravy
Výdaj energie

Pomoc pre Vás

Ako schudnúť

Na trvalo

  • Zdravá strava

    Akýkoľvek obézny človek, ktorý chce schudnúť a naviac trvalo zostať štíhlym, musí tomuto cieľu úplne prispôsobiť všetky stravovacie návyky.

  • Pomoc

    Jedným z prvých krokov by mala byť cesta k lekárovi, ktorý doporučí najvhodnejšiu dietu pre redukciu hmotnosti a poradí, ako si vypestovať a udržať rozumné a zdraviu prospešné stravovacie návyky.

Dieta redukčná

Ako schudnúť zdravo ?

Redukčná dieta

Nadváha alebo obezita je aktuálnym celosvetovým problémom. Cím dalej, tým viac ludí má sklony k tomuto ochoreniu. Podla posledných výskumov sa jedná skutocne o ochorenie - je dokázané, ze nadmerná váha podstatne zvysuje riziko ochorení srdca, kôrnatenia tepien, cukrovky, zhubných ochorení, ochorení pohybového aparátu apod. Preto nie je dobré tento problém ignorovat. Základnou liecbou nadváhy ci prípadnej obezity je práve Redukcná diéta.Redukcia váhy o púhych 5 -10 %, znízi napríklad v priemere výskyt chorôb kardiovaskulárneho systému o 20 %.

Redukčné alebo zdravé chudnutie znamená znízenie váhy o 2 - 4 kg za mesiac = znízenie príjmu energie o 500 - 1000 Kcal za den. Samozrejme chudnút sa dá i rýchlejsie, ale nic sa nemá prehánat. Pokial chcete chudnút rýchlejsie, tak za mesiac sa dá este tolerovat znízenie denného prívodu energie o 1000 - 1500 Kcal - teda vlastný príjem by mal byt cca 1000 Kcal za den. Samozrejme chudnutie neznamená iba pocítanie kalórií. Velmi dôlezité je zmenit svoje doterajsie stravovacie návyky. Zbytocne sa neprejedat a nepouzívat jedlo ako prostriedok na ukludnenie. Niekolko rád, ako na to: 1.Jedzte pravidelne, v malých dávkach.2.Na jedlo neponáhlajte, vzdy sa v klude posadte - kazdému sústu venujte dostatok casu.3.Pouzívajte mensie taniere a dopredu si odmerajte primerané mnozstvo jedla. 4.Po jedle zostante sediet pri stole minimálne 15 minút. Pockajte, dokial sa nedostaví pocit sýtosti, ktorý vzniká v receptoroch umiestnených v úrovni zalúdku a tenkého creva. 5.Majte stále pri sebe zuvacku s rôznymi vônami mentolovú, jahodovú, umoznia Vám na chvílu zabudnút na nepríjemný hlad. 6.Ovocné stavy, musty a dzúsy z polovice riedte sódou alebo minerálkou. Nápoj má potom polovicnú kalorickú hodnotu a naviac príjemne osviezi. 7.Pri televízii si namiesto ujedania susienok doprajte zeleninový salát z kúskov redkoviek, hlávkového salátu, kalerábu. Zeleninu pokrájajte na co najmensie kúsky a pomaly ich naberajte . Utísite tak hlad, a pritom zamestnáte ruky i ústa.8.Pri velkom hlade medzi jedlami alebo pocas jedla pite dostatok vody alebo nekalorických tekutín. 9.Nejedzte nekontrolované mnozstvo "diétnych" potravín, casto obsahujú nadbytok kalórií.10.Diétu doplnujte cvicením. 11.Odmenujte sa za dobré výsledky v redukcii (kúpte si nieco nové na seba, chodte do kina apod.).Dalsou dôlezitou zlozkou je u redukcnej diéty zlozenie stravy.

viac

www.informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)

TOPlist TOPlist