Dieta chudnutie ako schudnúť

Dieta

Príčiny diety nadváhy

Genetické faktory
Príjem potravy
Výdaj energie

Pomoc pre Vás

Ako schudnúť

Na trvalo

  • Zdravá strava

    Akýkoľvek obézny človek, ktorý chce schudnúť a naviac trvalo zostať štíhlym, musí tomuto cieľu úplne prispôsobiť všetky stravovacie návyky.

  • Pomoc

    Jedným z prvých krokov by mala byť cesta k lekárovi, ktorý doporučí najvhodnejšiu dietu pre redukciu hmotnosti a poradí, ako si vypestovať a udržať rozumné a zdraviu prospešné stravovacie návyky.

Jedálniček

Ako schudnúť zdravo ?

Jedálniček

V prvom rade: Snažte sa nehladovať, keď hladujete tak vám schudnú iba vaše svaly na stehnách a navyše vám potom zostanú visieť škaredé tuky. Myslite, že 1kg tuku je na objem dvakrát viac ako 1kg svalov - mať pevnú a zároveň peknú postavu je rozhodne lepšie, ako mať na vašom tele iba kosti a třepající sa visiace tuky. Nehladověním vášho tela dosiahnete rozložením jedla na pravidelne po celý deň. Pointa je v tom, že toho za celý deň zjete menej, ale zato sa vám zdá že jete poradt. Ideálne je rozložiť si jedálniček na 6 jedál po celý deň. Ideálne je kúpiť musli tyčinky, sucháre, "polysterový" chleba, atď a vždy keď na vás príde hlad, zahnať ho týmito potravinami. Určite do vášho jedálnička zaraďte zeleninu - kapusta, uhorky, paprika a paradajky.

Zásada číslo 2: Snažte sa jesť správne jedlo. Nejpreve vyraďte sladké a tučné potraviny - tortičky, buchty a špeky atd - po tomto by asi nezhubnul nikto;). Naučte sa zjištovat čo v jedle ktoré jete vlatne je. Sledujte údaje na obale alebo v tabuľkách o energiu, bielkovinách, tukoch, sacharidoch a cukroch. Postupom času začnete sami zjištovat čo je vo vašom jedálničku dobré a čo nie. Ďalším krokom je prestať zásobovať vašu chladničku nezdravými potravinami aby vám nemohla "naháňať chuť do jedla".

viac

www.informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)

TOPlist TOPlist