Dieta chudnutie ako schudnúť

Dieta

Príčiny diety nadváhy

Genetické faktory
Príjem potravy
Výdaj energie

Pomoc pre Vás

Ako schudnúť

Na trvalo

  • Zdravá strava

    Akýkoľvek obézny človek, ktorý chce schudnúť a naviac trvalo zostať štíhlym, musí tomuto cieľu úplne prispôsobiť všetky stravovacie návyky.

  • Pomoc

    Jedným z prvých krokov by mala byť cesta k lekárovi, ktorý doporučí najvhodnejšiu dietu pre redukciu hmotnosti a poradí, ako si vypestovať a udržať rozumné a zdraviu prospešné stravovacie návyky.

Chudnite natrvalo

Ako schudnúť zdravo ?

Ako chudnúť zdravo?

Diéty s rýchlym poklesom hmotnosti vedú hlavne k úbytku vody a svalovej hmoty a k malému úbytku tukového tkaniva. Takéto diéty dávajú prednosť kvantite (množstvu úbytku kilogramov) pred kvalitou chudnutia. Navyše lekársky výskum ukázal, že rýchle chudnutie je nezdravé a je sprevádzané vysokým rizikom opätovného priberania. Takže prečo riskovať zdravie a psychickú pohodu keď sa mi moja stará hmotnosť vráti, a keď v súčasnosti existuje veľa spôsobov ako schudnúť zdravo?

Vo všeobecnosti sa za zdravé chudnutie považuje to, ktoré spĺňa tieto podmienky: počiatočné zníženie hmotnosti nesmie byť väčšie ako 10% vašej súčasnej hmotnosti priemerný úbytok hmotnosti by mal dosahovať 250 – 500 g za týždeň zníženú hmotnosť o 10% by ste si mali udržať najmenej 3 mesiace, aby si vaše telo zvyklo na novú hmotnosť a upravilo podľa nej metabolizmus (alebo spôsob využívania energie z prijatej potravy, potom môžete pokračovať v chudnutí na stratu 1 kg musíte spáliť o 30 000 kJ viac, ako ste skonzumovali (tzn. ak znížite svoj denný príjem napr. potravy o 2000 kJ, schudnete 1 kg približne za 14 dní)

viac

www.informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)

TOPlist TOPlist